EKRE aseesimehe ja EKRE fraktsiooni aseesimehe Henn Põlluaasa sõnul seisab ta välisministri ropendamise, matsliku käitumise ja valitsuse esindajale absoluutselt lubamatu ning solvava sõnakasutuse tõttu veelgi kindlamalt enda ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna eilse nõudmise taga – sotsist välisminister Sven Mikser peab viivitamatult tagasi astuma.

„Eesti Konservatiivne Rahvaerakond taunib resoluutselt välisminister Sven Mikseri käitumist. EKRE leiab, et SDE liikmest välisminister Mikseri äärmiselt inetule käitumisele puudub igasugune vabandus ja tema jätkamine ministriametis on välistatud. Juhul, kui Mikser ise tagasi ei astu, peab peaminister Jüri Ratas välisministri tagandama,“ lisas Põlluaas.

Riigikogu väliskomisjoni istungil oli teemaks 17. juulil toimuva EL-i välisasjade nõukogu päevakorras olevate teemade tausta ja Eesti seisukohtade arutelu. Istungil keeldus välisminister Sven Mikser vastamast väliskomisjoni liikme Henn Põlluaasa küsimusele, mis puudutas Vahemere rändekriisi ja Euroopa Liidu sõjalise missiooni EnaforMed Sophia võimalikku tegutsemist Liibüa territoriaalvetes.

EKRE fraktsiooni aseesimees ja väliskomisjoni liige Henn Põlluaas oli nördinud. „Vaatamata sellele, et nõudsin teemas püsimist ja minu küsimusele vastamist, viis ärritunud Mikser jutu hoopis eilsele EKRE avaldusele, milles soovitasin tal astuda tagasi, kuna tema juhitav välisministeerium tegeleb töö ajal kõrvaliste ajadega: homofestivali ja selle aktivistide tunnustamisega ja on ühinenud seni Kremlist kostnud retoorikaga justkui puuduks LGBT kogukonnal Balti riikides inimõigused ja nõuti nendevastase vägivalla ja diskrimineerimise lõpetamist. Välisminister saatis mind pärast mitmete alusetute süüdistuste esitamist sõna-sõnalt KARU PERSSE!“ kirjeldas Põlluaas tänase istungi käiku.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama