Riigikogus moodustati täna modernse tehnoloogia, energeetika ja teadusuuringute toetusrühma Tuleviku Eesti, mille esimees on EKRE saadik Paul Puustusmaa. Tema sõnul on toetusrühma eesmärgiks uute, ratsionaalsete ja innovaatiliste teaduslik-tehniliste lahenduste leidmine, nende rakendamine erinevates majandusvaldkondades ning sidumine meie riigi vajaduste ja rikkustega.

„Viidatu puudutab muu hulgas nii olemasolevate kui ka uute võimalike maavarade hõlmamist, innovaatiliste tehnoloogiate rakendamist ja sellega seotud töö-, koolitus- ja teadussuhete arendamist,“ lisas ta.

Toetusrühma tegevusvaldkondadeks on muu hulgas aatomienergeetika, tuule- ja hüdrotaastuvenergia, vesiniktehnoloogia jms.

„Toetusrühm soovib anda võimaluse võistelda võrdselt olemasolevate ideede ja rakenduste ka nendele innovaatilistele tehnoloogiatele, mis soovivad ja suudavad tõestada oma kasulikkust ja suutlikkust majanduses läbi lüüa uute lähenemiste kaudu,“ ütles Puustusmaa.

Tema sõnul soovib toetusrühm säilitada töökohti tööstuspiirkondades, eeskätt Ida-Virumaal.

Toetusrühma aseesimees on Erki Savisaar, veel kuuluvad ühendusse Kalle Grünthal, Kai Rimmel, Helle-Moonika Helme, Kert Kingo, Leo Kunnas ja Alar Laneman.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama