Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) nimetas Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonis (ERJK) oma esindaja Paul Puustumaa asendusliikmeks kogenud rahanduseksperdi Ardo Ojasalu, et tema pikaajaline töö erakondade korruptsiooniskeemide paljastamisel saaks jätkuda.

EKRE aseesimehe Martin Helme sõnul võeti Ojasalu vanade kartellierakondade survel mõni kuu tagasi komisjoni esimehe kohalt maha, sest ta hakkas oma uurimistöös jõudma liiga lähedale vanade erakondade korruptsiooniskeemide paljastamisele.

„Ametlikult kutsusid sotsid ta komisjonist oma esindajana tagasi, sest Ojasalu astus erakonnast välja. Tegelikult aga muutus Ojasalu võimuerakondadele liiga ebamugavaks,“ ütles Helme.

„Ojasalu üritas paljastada erakondlikke toiduahelaid ja riigieelarve ümberkantimise mehhanisme ning tegi erakondadele päringuid, mis jõudsid liiga lähedale keelatud annetuste skeemide paljastamisele. Muu hulgas võivad Ojasalu uurimused viia Reformierakonnaga seotud Autorollo juhtumi taasavamiseni.“

Helme sõnul on Ojasalu rahandusjärelevalve alal väga kogenud ekspert ning EKRE peab vajalikuks, et tema tegevus erakondade korruptsiooni paljastamisel jätkuks.

Ojasalu ei kuulu ühtegi erakonda ega ole avaldanud soovi astuda ka EKRE liikmeks.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama