Eesti Konservatiivse Rahvaerakond (EKRE) esitas keskkonnaminister Siim Kiislerile arupärimise, et juhtida tähelepanu jahituristide tekitatud kahjudele ja veelindude jahi regulatsiooni puudustele.

EKRE aseesimehe Jaak Madisoni sõnul võimaldab praegune regulatsioon jahituristidel seadusi kuritarvitada.

„Avalikuks on tulnud juhtumid, kus jahituristid on lasknud meelelahutuslikul eesmärgil suures koguses veelinde. Sealjuures on lastud saak jäetud loodusesse vedelema. See haavab paljude inimeste õiglustunnet,“ ütles Madison.

„Osaliselt tuleneb probleem sellest, et 2013. aastal uuendatud jahiseadusega anti maaomanikele piiramatu voli küttida oma maal väikeulukeid. Samast aastast kuuluvad jahilinnud väikeulukite alla ja neid võib seetõttu piiramatult küttida.“

Madisoni sõnul soovib fraktsioon keskkonnaministrilt vastust, kas ministeerium suhtub probleemi tõsiselt ja mida on kavas ette võtta.

„Meie hinnangul on linnujahi normid Eestis praegu liiga leebed. Jahilinnud tuleks liigitada eraldi kategooriasse ja seada küttimisele ülempiirid. Samuti tuleb teostada suuremat kontrolli, et jahituristid koristaksid linnud kohe pärast küttimist,“ ütles Madison.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama