EKRE fraktsioon sai 2019. aasta riigieelarves teha ettepanekuid nn katuseraha suunamiseks 300 000 euro ulatuses ning sellest rahast toetatakse haigekassa poolt rahastamata ravi ning võitlust naistevastase vägivalla vastu.

EKRE eraldab 100 000 eurot sihtasutus Hille Tänavsuu vähiravifondile Kingitud Elu Haigekassa poolt rahastamata ravi võimaldamiseks.

100 000 eurot on mõeldud sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile samuti Haigekassa poolt rahastamata ravi võimaldamiseks.

100 000 eurot läheb Eesti Naiste Varjupaikade Liidule koduse vägivalla all kannatavate naiste esmase turvavõrgu tugevdamiseks.

EKRE fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul otsustas fraktsioon sel aastal toetada valdkondi, mis on Eestist selgelt alarahastatud.

„Loodetavasti aidatakse selle rahaga mitu inimest tagasi elule. Loodetavasti ei pea tänu sellele rahale mõni pere kolima välismaale oma last ravima. Samuti loodame, et see raha aitab naistevastase vägivalla vastu ära teha rohkem kui pelgalt poliitilised deklaratsioonid ja #metoo-kampaaniad.“

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama