Kui pühapäeval toimuksid riigikogu valimised, annaks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poolt hääle 13 protsenti valijatest, selgub Turu-Uuringute poolt läbiviidud viimasest valimiseelsest (14.10 avaldatud) lävepaku uuringust. Selle tulemusega on erakond kindlalt Eesti poliitmaastiku liidrite hulgas.

EKRE ja IRL-i reiting (7 % ) on oktoobris jäänud sisuliselt sama suureks kui septembris . Sotsiaaldemokraate on aga tabanud kaheprotsendine langus ja nende kogutoetus on vajunud 10-le protsendile. Kui aga võtta arvesse sotside toetuse kahanemist Tallinna küsitluses, võib oletada, et põhimõtteline vastasseis EKRE-ga pole neile reitingutes kasu toonud, kirjutab ERR.

Kohalike valimiste massiivse kampaania abil kasvas toetus Keskerakonnale 29 protsendini, Reformierakonda toetaks selle uuringu järgi 25 protsenti valimiseelistusega vastajatest. Vabaerakond jääb oma 3-protsendise toetusega aga alla ka juba Rohelistele ( 4% ), selgus ERR-i uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.

Turu-uuringute AS küsitles 26. septembrist kuni 10. oktoobrini ERR

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama