Konservatiivse Rahvaerakonna Tallinna piirkonna välikampaania sai stardi täna Tammsaare pargis peetud üritusega. Koguti allkirju petitsioonile konservatiivse immigratsioonipoliitika toetuseks ja referendumi korraldamiseks antud küsimuses. Pakuti kohvi ja erakonna sümboolikaga meeneid, vesteldi aktuaalsetel poliitilistel päevateemadel möödujatega. Üritust soosis kena sügisilm ja päike.

EKRE Põhja-Tallinna ringkonna esimehe Urmas Espenebergi sõnul, oli tegu esimesega kolmest suuremast telgiüritusest Tallinnas. Järgmine toimub 24. oktoobril Nõmme turul ja viimane 31.oktoobril Kristiine keskuse juures. Nende vahepeal toimuvad väiksemad petitsioonide jagamised linnaosade kaubanduskeskustes.

“Lapime valgeid laike, mida Omnivalt tellitud üle-eestiline otsepostitus tegemata jättis. Ligi 80 erinevat adressaati ja piirkonda üle Eesti on juba teada andnud, et nendeni pole EKRE petitsioon jõudnud. Muuhulgas palju kortermaju Lasnamäel, Mustamäel, Õismäel ja Kesklinnas, aga ka eramaju Kakumäel, Tiskres, Kadriorus ning Pirital, pole postitust kahjuks kätte saanud”

Espenbergi sõnul on petitsiooniga liitujate seas ka küllaltki suur hulk vene rahvusest inimesi, kes on mures suure hulga täiesti võõraste kultuuride ja uskude esindajate saabumise pärast Eestisse ning toetavad selles seisukohas just EKRE-t. Nad on segaduses oma staatuse ja kujuneva olukorra suhtes ning ei poolda praeguse valitsuse kvoodi- ja valemipõhist sisserändepoliitikat, millel puudub ülempiir ning selged seisukohad tegevuse osas. Inimesed kurtsid ka selle üle, et pagulaste varjus võib Eestisse saabuda islamiterrorism ja muu uut tüüpi kuritegevus.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama