EKRE fraktsioonil lõppes Tallinna volikogus esimene hooaeg ja nüüd on aeg anda väike ülevaade tehtud tööst. Fraktsiooni esimees Urmas Reitelmann ütles, et kõik EKRE saadikud olid volikogu töös uustulnukad, mängureeglite tundmaõppimisega läks veidi aega ja siis hakkasid rahvuskonservatiivid aktiivselt tööle. “Praegu oli meil koolituse aeg, kus me tegelesime eneseharimisega ja viisime ennast tööasjadega kurssi,  tõsisem töö hakkab sügisel,” sõnas ta.

Lisaks tööle volikogus ja komisjonides tuli saadikutel palju suhelda ka erinevate linnaametitega erinevatel teemadel, et otsida koos lahendusi. “Mina olen ennast mõõtmatult arendanud — paljud asjad, mis tunduvad sellisena, et tehke ainult korda, pole sugugi nii lihtsad,” nendib Urmas Reitelmann. EKRE saadikud andsid oma osa ka linnavalitsuse töö hindamisel ja fraktsiooni esimehe hinnangul tegi suure töö ära Kersti Kracht revisjonikomisjonis.

Kokku toimus 18 istungit ja kõigil neil oli kohal Helle-Moonika Helme. Wesse Allik käis 17 istungil, Urmas Reitelmann ja Kersti Kracht 16, Argo Luude 13 ja Martin Helme 12 istungil. Mart Kallas pidi asendusliikmena olema ühel istungil ja seal ta ka käis ning fraktsiooni nõunik Kadri Vilba osales kõigil 12 istungil, mis jäid tema kui uue töötaja ametisoleku aega.

“Me otsisime fraktsioonile nõunikku ja Kadri Vilba näol saime endale väga tubli töötaja,” kinnitab Urmas Reitelmann.

17 istungi raames (arvesse pole võetud viimast istungit) võttis Urmas Reitelmann sõna 46 korral, Helle-Moonika Helme 42, Martin Helme 40, Kersti Kracht 39, Argo Luude 36 ja Wesse Allik 11 korral. Tegemist on nii sõnavõttude kui ka küsimuste esitamiste ja kõnedega puldist.

Helle-Moonika Helme esitas 3 arupärimist, kusjuures üks neist oli kahasse IRL-i saadiku Mart Luigega, Urmas Reitelmann päris aru 2 ja Kersti Kracht 1 korral. Fraktsiooni koosolekuid oli 25. jaanuarist 14. juunini kokku 9, kõigil kordadel olid kohal Urmas Reitelmann, Helle-Moonika Helme, Kersti Kracht ja nõunik Kadri Vilba, Argo Luude oli kohal 6, Wesse Allik 2 ning Martin Helme ja Mart Kallas ühel korral.

Urmas Reitelmann osales innovatsioonikomisjoni kaheksast istungist seitsmel ning linnamajanduskomisjoni 11 istungist kümnel, kusjuures andmebaasis oli 15. juuni seisuga puudu ühe koosoleku protokoll. Wesse Allik käis õiguskomisjoni 10 istungist kohal ühel; Kersti Kracht käis linnavarakomisjoni 7 istungist kohal kuuel ning revisjonikomisjoni 9 istungist kaheksal; Martin Helme käis haridus- ja kultuurikomisjoni kümnest istungist kohal kahel; Helle-Moonika Helme käis korra- ja tarbijakaitsekomisjoni 8 istungist viiel ning sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni 10 istungist kaheksal; Argo Luude keskonnakomisjoni 10 istungist seitsmel ja rahanduskomisjoni 12 istungist kaheksal.

Kersti Kracht on käinud kahel kohtumisel linnakodanikega, Urmas Reitelmann, Wesse Allik ja Helle-Moonika Helme igaüks ühel. Suvel Tallinna volikogus aktiivset tööd ei toimu ja EKRE rahvas asub rahvuskonservatiivse Tallinna eest võitlema taas septembris.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama