Vasakpoolne ja venemeelne valitsus kahjustab jälle Eesti huve, seekord ÜRO-s Jeruusalemma küsimuses valesti hääletades, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme.

“Selle hääletusega mindi otseselt tülli USA-ga, kes selgelt ütles, et peab resolutsiooni toetamist enda suhtes vaenulikuks sammuks. USA on ainus NATO riik, mis suudab tegelikult pakkuda Eestile reaalset julgeolekut,” ütles Helme. “Samuti valiti vale pool Euroopas. Meie tegelikud geopoliitilised liitlased nagu Poola, Ungari, Läti, Tšehhi, kellega meil on tegelikult sama huvi suveräänsuse kaitsel euroliidu sees näiteks kasvõi immigratsiooni küsimuses, jätsid hääletamata. Eesti välispoliitika on nagunii selgrootu ja pugejalik, kuid tavaliselt peidetakse end selle taha, et me teeme nii, nagu Euroopa teeb. Seekord tegi Euroopa mitut moodi ja meie valisime vale poole.”

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Henn Põlluaas leiab, et välisminister Sven Mikser peaks tagasi astuma, kuna kaitses Eesti otsust toetada ÜRO Peaassamblees USA-kriitilist resolutsiooni Jeruusalemma küsimuses ja seega mitte tunnistada Jeruusalemma Iisraeli pealinnana.

“Esimesed väljaütlemised ja märgid sellest, kuidas USA edaspidi suhtub riikidesse, kes teevad head nägu, kuid samas reedavad oma liitlase, on juba olemas,” kirjutas Põlluaas enda postituses. “Olles Euroopa piiril, vastastikku vaenuliku ja agressiivse Venemaaga, kes alles lõpetas enam kui 100 000 osavõtjaga suurõppuse Zapad, mille käigus harjutati Balti riikide ja Eesti kiirrünnakuga vallutamist, on selline käitumine mõeldamatu. Tegemist on otsese Eesti julgeoleku ja meie rahvuslike huvide kahjustamisega,” leiab Põlluaas.

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama