Pühapäeval Rahvusraamatukogus toimunud suur EKRE tutvustamisüritus “Ühendagem jõud” tõi saali täiesti rahvast täis.

Ürituse moderaatoriks olnud rahvuskonservatiiv Siim Pohlak kutsus rahva ette lavale EKRE esimehe Mart Helme, aseesimehe Martin Helme, meedianõuniku Urmas Espenbergi, rahvuskonservatiivide noorema põlvkonna esindaja Aat Purje, Hirvepargi aastapäeval EKRE-ga liitunud ERSP asutajaliikme Eve Pärnaste ja erakonna Ida-Tallinna ringkonna aseesimehe Mait Talu.

Erakonna esimees Mart Helme rääkis kõigepealt sellest, kuidas Rahvaliidu varemetele tekkis uus, täiesti teistsuguse ideoloogiaga erakond, mille nimes Eesti Konservatiivne Rahvaerakond tähendab iga sõna just seda, mida sealt välja lugeda saab – Eesti, konservatiivsus, rahvas. Tema järel sõna saanud Martin Helme ütles, et Eesti tähtsaimaks ülesandeks on konstitutsiooniline restauratsioon ehk see, et meie põhiseadust hakataks taas järgima – praegu seda ei tehta, sellest riigi alusdokumendist võetakse välja vaid seda, mida tahetakse võõrastes huvides ära kasutada.

Põhja-Tallinna ringkonna esimees Urmas Espenberg tutvustas erakonna struktuuri, erakonnaga liitumise ja selles tegutsemise võimalusi, oma meediat ja paljut muud uutele liikmetele vajalikku teavet.

Aat Purje võttis appi tuntud sõnad selle kohta, et kui sina ei tegele poliitikaga, tegeleb poliitika sinuga. “Me peame ärkama, mitte omaette kiruma – ma tahaksin näha, kuidas eestlane teeb häält ja tuleb oma mugavustsoonist välja,” sõnas ta.

Aasta alguses EKRE-ga liitunud Mait Talu rääkis, et temagi ootas kord kedagi, kes tuleks ja teeks, aga kuna kedagi ei tulnud, leidis ta, et tuleb ise tegema hakata. “EKRE meeldib mulle, sest siin ei muudeta päevapealt põhimõtteid, vaid erakond on eestlasele omaselt otsekohene ja aus,” selgitas ta.

ERSP asutajaliige Eve Pärnaste ütles, et EKRE on ainus erakond, kelle põhimõtted on nagu temal, need aga pole ERSP loomisest muutunud. Tema sõnutsi on vabadusvõitluse-aegsed põhimõtted Eesti riigist kadunud. “Enamus sellest, mille eest sajad tuhanded eestlased tollal seisid, on käest libisenud, ja selles on süüdi vaid poliitikud, kelle me oleme valinud, aga kes lähtuvad isiklikust kasust, mitte rahva ja riigi huvidest,” rääkis ta.

Lõpukõnes ütles Mart Helme, et erakond tahab võimule selleks, et parandada seniste valitsuste tehtud vead, vabastada Eesti suveräänsuspuudest, taastada piirivalve, tühistada perverssed seadused ja palju muud. “Me tahame ise kontrollida seda, mis riigis toimub, ja tuua tagasi Kalevipojad, kes praegu Soome sepa juures käivad – et nad valmistaks relvi siin, kodumaal,” rääkis ta.

Mart Helmel tuli vastata ka küsimusele, mida teeb EKRE, et ta valitsusse pääsedes ei muutuks selliseks, nagu osa Põlissoomlastest. EKRE liider ütles, et erakonnal on punased jooned, millest mingil juhul üle ei minda ja tõi näiteks esimesed kolm: kooseluseadus tuleb tühistada, immigratsioon täielikult lõpetada ja maksud alla viia, et raha tuleks elavnenud majandusest.

Muusikalise äratuse tegi kokkutulnutele vabaduslaulik Tõnis Mägi, kes laulis klaveri saatel.

Blog Attachment
  • 42465266_10215648674902445_3100293752883773440_o
Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama