EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme sõnul esitab fraktsioon riigikogus eelarvele kindlasti mitmeid muudatusettepanekuid. “Täpset arvu on hetkel raske öelda. Mõningaid asju tuleb kärpida ja selle arvelt peab kindlasti leidma vähemalt 15 miljonit, et suunata meie kriisiseisundis põllumajandusse,” sõnas Helme. “Enamus sellest summast peaks minema piimatööstuse toetamiseks, ülejäänud raha aga seakasvatuse sektorisse”

Põllumajandusele vajaliku raha leidmiseks on Helme sõnul mitu kohta. “Kindlasti tuleks vähendada immigratsiooniga seotud kulurida, sest valitsus on planeerinud järgmise aasta eelarvesse kaks korda nii palju, kui nende enda sõnade järgi kulub, kokkuhoiukohti on veel teisigi,” märkis Helme.

Riigieelarve teisel lugemisel obstruktsiooni rakendamine on Martin Helme sõnul Konservatiivide fraktsiooni seisukohast praegu lahtine. “Meil on olnud juttu nii Keskerakonna kui Vabaerakonnaga ja praegu on selline hoiak, et kui koalitsioon ikkagi vähegi arvestab mõistlike muudatusettepanekutega, siis ei ole plaanis ööistungiteks ajada asja,” arvas Helme. “Palju oleneb sellest, kuidas sujuvad asjad rahanduskomisjonis, kui hakatakse konkreetseid parandusettepanekuid esitama,” tõdes ta.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama