Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu hoiatab, et hinnatõusu leevendamisest keelduvad ja ebainimlikku tervisepoliitikat jõustavad võimuerakonnad viivad Eesti riigi sügavasse kriisi.

Praeguse valitsuse ükskõikne suhtumine Eestit ees ootavasse ränka hinnatõusu on meie hinnangul kuritegelik ja vastutustundetu. Valitsuse liikmetel tuleb mõista, et elektri hinna kallinemisest tingitud üleüldine hindade tõus ohustab rahva igapäevast toimetulekut, riigi majanduse jätkusuutlikkust ja ühiskondlikku stabiilsust.

Elektri hinda saaks kontrollida võrgutasude alandamise, CO2 kauplemissüsteemist ajutiselt lahkumise, riikliku hinna kehtestamise ja käibemaksu soodustuse kaudu. Tegutsemise asemel räägivad kaks võimuerakonda aga sellest, kuidas rohepöörde huvides peavadki hinnad tõusma.

EKRE meelest on rahva vaesekskurnamine ja majanduse hävitamine vasakäärmusliku roheideoloogia nimel mööndusteta vastuvõetamatu. Valitsusel ja Riigikogul lasub vastutus tagada meie inimeste elementaarne toimetulek ja heaolu. Tegevusetus ei ole vabandatav ega andestatav.

Samamoodi ei ole vabandatav ega andestatav valitsuse põhiseadust riivav ja ühiskondlikke pingeid tekitav koroonapoliitika. Meile valmistab tõsist muret riiklike sunnimehhanismide kehtestamine ning vaktsineerimata inimesi naeruvääristav kommunikatsioon. Me ei lepi olukorraga, kus valitsus on asunud ühiskonnale agressiivselt peale suruma meetmeid, mille otstarbekus koroonakriisi lahendusena on küsitav. Nii nagu mujal maailmas, peab ka Eestis jätkuvalt kehtima vaktsiinivabaduse põhimõte.

Ühiskonda lõhestavaks ja inimlikkust riivavaks peame ka mitmete kõrgete Reformierakonna saadikute hiljutisi üleskutseid hakata mittevaktsineeritud inimesi karistama ning üleüldises ravijärjekorras tahapoole lükkama. On kurioosne ja piinlik, et taolist inimesi väärtuslikeks ja vähemväärtuslikeks lahterdavat poliitikat ajab ennast liberaalseks nimetav partei.

Rahvuskonservatiividena peame oluliseks ühiskonna ühtsust. Seetõttu leiame, et Eesti riiki ei tohi juhtida valitsused, kes ässitavad inimesi üksteise vastu ning tekitavad probleemide lahendamise asemel neid juurde.

Kutsume inimesi üles näitama valimistel oma suhtumist valitsusparteide poliitikutesse, kes ei hooli Eestist ega Eesti inimestest. Ainult võimuerakondi mitte valides on võimalik panna piir meie riiki kahjustavale poliitikale.

Blog Attachment
  • evelin-poolamets
Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama