EKRE VOLIKOGU AVALDUS

18. november 2017

Eesti majandust hävitav valitsus tuleb välja vahetada!

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu hinnangul näitab peaminister Jüri Ratase vasakpoolse valitsuse esimene tööaasta selgesti, et see valitsus ei tohi kauemaks riigitüüri juurde jääda. Valitsuse aastase võimuloleku vältel on Eestis süvenenud läbipaistmatu otsustamiskultuur, aina hoogustunud ülereguleerimine ja maksumaksja raha laristamine. Valitsuse otsused toovad Eesti majandusele selgelt tõestatavat kahju.

Valitsus keeras pea peale Eesti inimesi aastaid teeninud tulumaksusüsteemi. Lihtne ja arusaadav tulude maksustamine on Eestis olnud aastaid loomulik vähese bürokraatia sümbol. Uuest aastast saab Eesti ülikeerulise astmelise tulumaksu, kus suurimat maksukoormust hakkavad kandma keskklassi inimesed.

Jutud sellest, et väiksemapalgalistele inimestele jääb kätte uue maksusüsteemiga mõnikümmend eurot rohkem, on silmamoondus. Suur osa Eesti inimesi peab 2019. aasta alguses tulumaksu juurde maksma. Palgatõus on näiline ega too kaasa inimeste ostujõu kasvu. Raha, mis rahvale kätte jääb, võetakse ära kaudsete maksudega. Aktsiiside tõstmine toob kaasa üleüldise hinnatõusu.

Seejuures ei löö aktsiiside tõstmine ainult üksikisiku rahakoti pihta, vaid annab tõsise hoobi riigi konkurentsivõimele ning ettevõtlusele. Valitsus tõstis hüppeliselt kütuse- ja alkoholiaktsiisi hoolimata sellest, et see võimendab piirikaubandust Lätiga ning suretab välja Lõuna-Eesti väikepoed. Eesti suurimad transpordiettevõtted on ammugi loobunud Eestis diislikütuse tankimisest. Vasakpoolsete sihikindel ettevõtlusvaenulik poliitika suurendab vaesust ja hoogustab väljarännet.

Valitsuse maksupoliitika on seda arusaamatum, et maksuameti kinnitusel on aktsiisilaekumine hoolimata kõrgemast maksumäärast väiksem, kui see oli enne maksude tõstmist. Maksuamet kinnitab ka seda, et järgmise aasta maksulaekumised on valitsusel valesti planeeritud, mis tähendab, et 2018. aasta riigieelarve on bluff. Valitsus jagab olematut raha tuleviku arvelt.

Iroonilisel kombel osaleb Eestit hävitava majanduspoliitika elluviimises Isamaa ja Res Publica Liit (IRL). Kunagisest lihtsa ja arusaadava maksusüsteemi juurutajast ja majanduslike vabaduste eestkõnelejast on saanud Keskerakonna ja sotside ripats ning vasakpoolse ideoloogia elluviija. IRL-i mandumisest – samuti nende ohtlikust kaitsepoliitikast – kõneleb seegi, et koalitsioonikaaslastele meeldimiseks oli IRL valmis 2018. aasta eelarves valmis leppima Eesti kaitsekulutuste vähendamisega 10 miljoni euro võrra.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu leiab, et me ei tohi lubada praegusel valitsusel Eesti inimesi sotsialistlikult vaeseks maksustada. Sellega laostatakse kõigepealt meie majandus ja seejärel kogu rahvas.

Jüri Ratase vasakpopulistlik valitsus tuleb välja vahetada rahvuslik-konservatiivsete jõudude vastu. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on valmis võtma valitsusvastutust.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama