Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu kinnitas koalitsioonilepingu Keskerakonna ja Isamaaga ning otsustas EKRE kandidaadid valitsuse ministrikohtadele.

EKRE esitab siseministriks Mart Helme, rahandusministriks Martin Helme, maaeluministriks Mart Järviku, keskkonnaministriks Rene Koka ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministriks Marti Kuusiku.

EKRE esimees Mart Helme on koalitsioonileppe sisuga rahul. „Lepingus on kaitstud meie erakonnale ja valijatele olulised lubadused. Kavatseme valitsuses näidata oma põhimõttekindlust Eesti eest seismisel ning ausa ja tõhusa riigivalitsemise korraldamisel,“ ütles Helme.

„Meie ministrid hakkavad tööle selle nimel, et Eesti oleks kõige turvalisem ja puhtaima elukeskkonnaga riik Euroopas. Et Eesti oleks maksumaksja rahaga kõige mõistlikumalt ümber käiv riik Euroopas. Ja et riik ei veeretaks oma ettevõtjate ja põllumeeste teele kõikvõimalikke bürokraatlikke takistusi, vaid tagaks õiglase konkurentsi, aitaks neil toota lisaväärtust ja jõuda välisturgudele.“

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama