Laupäeval Tallinnas kell 12.00 Toompuiestee 4,  kogunev Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu valib endale uue esimehe.

Laupäeval koguneva EKRE volikogu päevakorras on uue volikogu esimehe valimine, erakonna esimehe Mart Helme ettekanne poliitilisest olukorrast Eestis ning volikogu poliitilise deklaratsiooni vastuvõtmine, edastas erakond BNS-ile. Eeldatavasti kulub selleks kõigeks kolm-neli tundi. Ajakirjanikud ja fotograafid/kaameramehed, kes soovivad sündmust kajastada on oodatud üritusele enne selle algust või pärast seda.

EKRE volikogusse kuuluvad erakonna auesimehed, esimees ja aseesimehed, erakonna riigikogu liikmed, kongressil valitud volikogu liikmed, ringkondade esimehed ning maakonna- ja linnaühenduste esimehed. Maakonna- ja linnaühenduste volitusel kuulub täiendavalt volikogusse üks esindaja iga 300 liikme kohta.

Vastavalt EKRE põhikirjale lõpevad volikogu esimehe volitused erakonna kongressiga, kus valitakse uued volikogu liikmed. Erakonna praegune volikogu valiti tänavu 12. juunil aset leidnud kongressil. Seega lõppesid kongressil ka erakonna praeguse volikogu esimehe Paul Puustusmaa volitused.

EKRE riigikogu fraktsiooni esimehe Martin Helme ütles BNS-ile, et eeldatavalt valib Puustusmaa uuesti volikogu esimeheks.

Rohkem infot

Urmas Espenberg 58 141 650

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama