Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu kutsub üles seisma vastu viimastel nädalatel maailmas hoogu kogunud marksistlikule kultuurirevolutsioonile ning kaitsma Lääne kultuuripärandit, mälu ja identiteeti.

Täna on selge, et 2020. aasta mai lõpus alguse saanud vägivalla- ja rüüstamislaine Ameerikas ja Euroopas ei ole võitlus mustnahaliste õiguste eest. Kasutades viigilehena rassimisvastast sõda ja sarikurjategija surma teeb võidukäiku inimvaenulik ideoloogia, mille viljad on muuhulgas ka 20. sajandi terroristlikud režiimid: stalinistlik Venemaa, maoistlik Hiina, Kuuba ja Põhja-Korea. Sama ideoloogia läbikukkumist oleme 21. sajandil näinud ka Venetsueelas.

Tegemist on ideoloogiaga, mis jutlustab vabadusest, võrdsusest, vendlusest ja uue inimese loomise vajadusest, aga mida viiakse ellu monumente ning hooneid rüüstates, kunsti ja kirjandusteoseid ümber kirjutades, teisitimõtlejaid represseerides ja kõike varasemat – nii inimesi, kultuuri kui ka ajalugu – võltsides või hävitades. Ajalugu on näidanud, et kõik marksistlikust ideoloogiast kantud revolutsioonid on lõppenud veresauna ning vaimse ja majandusliku laostumisega.

Kahetsusväärselt on vaba maailm viimastel aastakümnetel marksistlike düstoopiate ehitamise plaanide ees vaid taganenud. Marksism on kujunenud valitsevaks ideoloogiaks Lääne ülikoolides, kultuuriringkondades ning meediaväljaannetes. Marksismi võidukäiku näeme ka globaalsete korporatsioonide juhtkondades. See on viinud olukorrani, kus avalikus ruumis saavad ekspertidena sõna peamiselt rahva meelsust kujundavad ideoloogid ning tsensuurist on saanud seni sõnavabadust kõrgelt hinnanud Läänes igapäevase elu osa.

Viimastel nädalatel on Ameerika Ühendriikides vallandatud ajakirjandustöötajaid selle eest, et nad on julgenud märatsemist hukka mõista. Vasakideoloogilist meelsuskontrolli teostavas sotsiaalmeedias langes mõne päeva eest nn vihakõne tsensuuri ohvriks ka USA presidendi sõnum kasutada jõudu vägivallatsejate vastu Washingtonis.

Eesti riik kaotas 20. sajandil marksistlikust ideoloogiast võrsunud okupatsiooni tulemusel ja punamõrtsukate käe läbi üle 100 000 inimese, me jäime pooleks sajandiks iseseisvuseta. Eestil ei ole võimalik jääda pealtvaatajaks, seda enam et neomarksistlik revolutsioon liigub meile iga päevaga lähemale.

Meie naaberriigi Soome valitsuspartei noorteühendus tuli hiljuti välja nõudega teisaldada kesklinnast Soome väejuhi, presidendi ja 2004. aastal kõigi aegade suurimaks soomlaseks valitud Mannerheimi monument. Juba 10. juunil üritas kamp internatsionaalseid noori õhutada revolutsioonilisi meeleolusid peamiselt võõrkeelsel meeleavaldusel Tallinnas. Samuti on Eestis vähemalt kolm poliitilist jõudu – Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Reformierakond ja Eesti200 – kes oma tegude või retoorikaga on seadnud kahtluse alla Eesti rahvusriikluse ning on tõstnud eeskujuna kilbile globaliseerunud, juurteta ja püsiva identiteedita nn uue inimese.

Eesti kultuuri ja traditsioone väärtustava valitsuserakonnana on EKRE ülesanne takistada marksistliku ideoloogia levikut. Me seisame vastu rünnakutele, mille eesmärk on kustutada meie ajaloomälu ja võtta meilt rahvuslik ühtekuuluvus. Rahvas, kel puudub ajalugu ja identiteet, on määratud hukule. Me hakkame vastu nõudele lasta end põlvili suruda.

EKRE volikogu
Tallinnas,
27. juunil 2020

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama