Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu peab valitsuse maksupoliitikat läbikukkunuks ning kutsub riigikogu üles maksurallit tagasi pöörama. Kütuse- ja alkoholiaktsiisid tuleb langetada tasemele, mis kaotaks piirikaubanduse ning pensionid tuleb vabastada tulumaksust. Samuti tuleb lõpetada dividendide topeltmaksustamine.

Inimestele ei jäta raha rohkem kätte mitte see, kui riik maksuralliga raha ära võtab ja ümber jagab, vaid maksude langetamine.

2016. aasta lõpus võimule tulnud valitsuse fundamentaalselt vale maksupoliitika tõttu on nii Eesti eelarve kui majandus kokku jooksmas. Täielik läbikukkumine on otsus võtta üle Reformierakonna alustatud aktsiisitõstmispoliitika ja seda veel mitmekordselt võimendada. Ei praegune ega eelmine valitsus kuulanud EKRE hoiatusi, et kütuse- ja alkoholiaktsiiside tõstmine paneb vohama piirikaubanduse.

Hoiatused osutusid tõeks ning piirikaubanduse tõttu jäi möödunud aastal riigieelarvesse laekumata 88 miljonit eurot aktsiise. Tänavu jääb prognooside kohaselt laekumata ligi 100 miljonit eurot. Tegelik maksuauk on suurem, sest laekumata jääb ka kümnete miljonite võrra käibemaksu. Kütuseaktsiisi tõus teeb kallimaks kõigi tarbekaupade hinnad, mistõttu on Eestist saanud Euroopa hinnaliider kütuse, toidukorvi ja teenuste osas ning üha rohkem inimesi viib oma raha Lätti.

Minister Jevgeni Ossinovski väidetav plaan parandada alkoholi kallinemise kaudu rahva tervist on osutunud silmakirjalikuks ja läbikukkunud katseks täita riigikassat. Kui arvesse võtta Läti piirilt ostetud alkohol, siis mullu joomine Eestis võrreldes aasta varasemaga hoopis kasvas. Alkoholi ostetakse üha rohkem, lihtsalt mitte enam Eestist.

Jüri Ratase valitsus peab tunnistama ka tulumaksureformi ebaõnnestumist. Pensionisüsteemi õiglaseks muutmise asemel ajas valitsus oma käe töötavate ja pikema staažiga pensionäride taskusse põhjendusega, et see võimaldab ülejäänud pensionisaajatele panna mõnikümmend eurot pensionile juurde. Valitsus jätab rääkimata, et inimeste tegelikku ostujõudu see “kingitus” ei suurenda, sest samal ajal tõusevad maksud, millega kaasneb märkimisväärne hinnatõus. Pensionäride ostujõud praeguse valitsuse maksupoliitika tulemusel hoopis kahaneb.

Valitsus on tõestanud, et tal puudub riigi juhtimiseks vajalik pädevus. Propagandatrummide põrisedes räägitakse rahvale maksude tõstmise üllastest eesmärkidest, aga tulemus on soovitule vastupidine. Selline valitsus on riigile ohtlik ning rahvas kõrgeima võimuna peaks valimistel nende poliitika välja vilistama.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu kinnitab erakonna plaani langetada aktsiisid tasemele, mis lõpetab kaubandusturismi Lätti, toob märkimisväärsed maksulaekumised riigieelarvesse ning parandab Eesti majanduse struktuuri, konkurentsivõimet, inimeste elatustaset ja mõjub positiivselt regionaalarengule. Riik peab lõpetama tulumaksu kogumise pensionidelt. Töötavatel pensionäridel tuleb jätta pension kogutulu arvutusest välja ja maksustada ainult palgatulu.

17. veebruar,
Türi

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama