Erakondade toetusreitingut juhib novembris enim Keskerakond ja Reformierakonna toetus on langenud, selgus rahvusringhäälingu (ERR) uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.
Suurima toetusega on hetkel valitsust moodustav ja esimeest vahetanud Keskerakond 29 protsendiga, olles kasvatanud poolehoidu eelmise kuuga võrreldes veel kolme protsendipunkti võrra. Peaministrile avaldatud umbusalduse järel võimukoalitsioonist välja langenud Reformierakond on 21 protsendiga küll endiselt teisel kohal, kuid on võrreldes oktoobriga kaotanud oma toetusest neli protsendipunkti.
Kolmandal – neljandal positsioonil on Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 13 protsendi ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 12 protsendi suuruse toetusega. SDE toetus kasvas oktoobriga võrreldes ühe ja EKRE oma kahe protsendipunkti võrra. “See vahe võib jääda statitilise vea piiridesse, mis näitab et rahvuskonservatiividel on rahva hulgas stabiilne ja kindel teotus,” ütles erakonna aseesimees Martin Helme,”ja see annab hea positsiooni oma poliitikat ja vaateid ühiskonnas laiendada”
Parlamendierakondadest väikseima toetusega on Vabaerakond ning Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) võrdselt üheksa protsendiga.
Kui Vabaerakonna toetus kuu varasemaga ei muutunud, siis IRL tõstis oma toetust kahe protsendipunkti võrra ning üheksa protsendi suurune toetus on IRL-ile ka 2016. aasta parim näitaja. Aasta jooksul on nende toetus kõikunud vahemikus neli kuni seitse protsenti.
Turu-uuringute AS küsitles ERR-i uudistetoimetuse tellimusel üle Eesti 1000 inimest nende kodudes. Küsitlustulemustes on esitatud vaid nende vastajate arvamused, kes omasid poliitilist eelistust – see muudab küsitlustulemused võrreldavaks riigikogu valimiste olukorraga.
Võrreldes oktoobriga vähenes erakondlikku eelistust mitte omanud inimeste osakaal 35 protsendilt 31 protsendile.
Küsitlus toimus 2.-15. novembrini ehk selle sisse jäid nii Keskerakonna esimehe vahetus, valitsuskriis, peaministri umbusaldamine kui uute partnerite võimuläbirääkimised.