MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlustesest selgub, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna toetus kasvab stabiilselt ja positsioon valimisteks on hea. Uuring võrdles teotusprotsentide muutust poole aasta lõikes. EKRE toetus oli veebruaris 14 protsenti, septembris 15 protsenti.

Suurimad kukkujad olid Vabaerakond ja IRL. Üle poole oma toetusest on kaotanud Vabaerakond, keda veebruaris toetas veel seitse protsenti, septembris on aga nende toetus kukkunud alla valimiskünnise ehk kolme protsendini. IRL-i toetus oli veebruaris kaheksa ning septembris kuus protsenti.

Kõige enam on erakondadest veidi enam kui poole aastaga kasvanud Reformierakonna toetus – veebruari 20 protsendilt septembri 25 protsendile. Riigikogus esindatud teiste erakondade puhul ei ole muutused võrreldes aasta algusega suured. Keskerakonna toetus oli veebruaris 27 protsenti, septembris 25 protsenti.

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda toetas nii veebruaris kui ka septembris 13 protsenti inimestest. IRL-i toetus oli veebruaris kaheksa ning septembris  kuus protsenti.

Küsitlused on läbi viidud selle aasta jooksul veebikeskkonnas ning nendele on erinevatel kuudel vastanud 1005-1065 vähemalt 18-aastast Eesti kodanikku.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on asutatud jaanuaris 2016. Ühiskonnauuringute Instituut on mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama