Esmaspäeval 25.02 kell 12 algas Riigikogu valimiste eelhääletamine kõigis valimisjaoskondades ja see kestab kolmapäevani.

Avatud on 451 jaoskonda, hääletada saab nii elukohajärgses valimisjaoskonnas kui ka väljaspool elukohta hääletamist korraldavas jaoskonnas. Selliseid jaoskondi on igas vallas või linnas vähemalt üks. Eelhääletamine lõpeb kolmapäeval, 27. veebruaril kell 20.

Elektrooniline hääletamine toimub eelhääletamise päevadel ööpäevaringselt. E-hääletamine lõpeb neljandal päeval enne valimispäeva kell 18.00 ehk samuti kolmapäeval. Valimispäeval elektrooniliselt hääletada ei saa.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond soovitab kõigil oma toetajatel hääletada pabersedeliga ning e-hääletust kasutada vaid siis, kui muud võimalust pole. Seega saab paberhääletada esmaspäevast kolmapäevani ja siis valimispäeval ehk pühapäeval, 3. märtsil.

EKRE soovitab kõigil oma toetajatel igal juhul hääletama minna ja anda oma hääl rahvuskonservatiivide kandidaatidele. Isegi kui valija ei leia ühtki tuttavat kandidaati, tuleks leida neist keegi, kelle poolt olla, sest kõik nad hakkavad ellu viima erakonna poliitikat. Ja vedage kodunt välja ka passiivsed inimesed, kes ei viitsi valima minna või leiavad, et sel pole mõtet – EKRE-t valides positiivsed muutused tulevad!

Esmaspäeval kella 10 seisuga oli oma hääle andnud 140 807 inimest, neist maakonnakeskustes 21 375 ning interneti teel 119 432.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama