Eesti Konservatiivne Rahvaerakond
Pressiteade
Tallinn, 08.11.2015

Estonian Airi hävingusaaga muudab Partsi edutamise Euroopasse võimatuks

Konservatiivne Rahvaerakond leiab, et Estonian Airi uputatud üle saja miljoni euro, millele lisanduvad nüüd veel miljonid eurod kasutuks muutunud piletite kompenseerimise ja uue lennufirma käivitamise näol on eelkõige Juhan Partsi aastatepikkuse tegevuse tagajärg. Kaasvastutust hiigelkahju tekitamises maksumaksjatele kannavad ka aga varasem rahandusminister Jürgen Ligi, peaminister Andrus Ansip ning Estonian Airi nõukogu liikmed.

„Eesti riik on teadnud juba ligi kolm aastat, et ta ei tohi sellisel kujul maksurahaga Estonian Airi üleval pidada,“ selgitab Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme. „Kui me vaatame komisjoni otsust, siis on selge, et me ei pannud lennufirmasse raha mitte restruktureerimiseks, vaid pumpasime sinna kahjumi katteks maksuraha, rääkides suitsukatteks juurde juttu ümberkorraldustest. Kogu seda protsessi viis algusest lõpuni läbi pikalt majandusministri kohal istunud Juhan Parts, kes soovib nüüd „autasuks“ rahvale tehtud kahju eest saada soojale kohale Euroopa Audiitorite kojas. Konservatiivne Rahvaerakond leiab, et Partsil puudub pädevus ja moraalne õigus taolise ameti peale siirdumiseks,“ ütleb Helme.

Samas on selge, et rahva rahakotile aastate kaupa tohutut kahju tekitanud poliitika eest kannab vastutust ka tollane rahandusminister Jürgen Ligi ning lõppkokkuvõttes tollane peaminister Andrus Ansip ehk kogu Reformierakonna ja IRL valitsuskoalitsioon. „Pole võimalik, et nii suuri summasid sai uputada – ja mitte ühe korra vaid korduvalt – ilma Reformierakonna selge heakskiiduta ja rahandus- ning peaministri isikliku intensiivse osaluseta protsessis. Ajal, kui Jürgen Ligi demagoogitseb õpetajate palgatõusu teemal leiab valitsus vaevata samas suurusjärgus raha, et maksta nüüd juba mittetoimiva Estonian Airi kasutuks muutunud pileteid kinni,“ leiab Helme.

Konservatiivne Rahvaerakond nõuab, et Estonian Airi viimase kuue aasta tegevuse kohta viidaks läbi sõltumatu audit, mis võimaldaks asuda nõudma avalikkusele tekitatud kahjude hüvitamist isikute poolt, kes oma otsustega on praeguse olukorra tekitanud. Erakond ei pea vastuvõetavaks, et Eesti riigis võib raisata ja kantida rahva raha lõpmatult ilma, et keegi mingitki vastutust kannaks.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama