EKRE Haabersti osakond kohtus teisip. 26.03 Haabersti sotsiaalkeskuses piirkonna eakatega, et rääkida väärikast vananemisest ning rahvuskonservatiivide poolt plaanitavast pensionireformist.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Haabersti osakonna juht Eda Rüütel ja Põhja-Tallinna piirkonna liider Urmas Espenberg kohtusid Õismäel Haabersti sotsiaalmajas kohalike pensionäridega. Eda Rüütel andis ülevaate EKRE seisukohtadest, mis puudutavad väärikat vananemist ja riigi ning omavalitsuse panust eakate abistamisel. Haridustoimkonna liikmena rääkis Rüütel pisut ka eestikeelsele haridusele ülemineku plaanidest.

Urmas Espenberg andis lühiülevaate erakonna tegemistest. Edasi peatus ta möödunud riigikogu valimistel ning puudutas põgusalt ka koalitsioonikõneluste käiku. Edasi rääkis Espenberg EKRE pensionireformi plaanist ja selle võimalikest katteallikatest. “Hea uudis pensionäridele on see, et kõik kolm koalitsiooniläbirääkimistel osalevat erakonda, lisaks EKRE-le veel Keskerakond ja Isamaa, on pensionide kasvu osas konsensusele jõudnud, ja see kindlasti tuleb. Mis saab aga teisest sambast on hetkel veel lahtine, kuid seegi küsimus peab oma vastuse saama”.

Eakad esitasid piirkonna rahvuskonservatiividele ohtralt küsimusi ja juttu jätkus kauemaks.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama