Kui homme toimuksid riigikogu valimised, siis toetaks nii SDE-d kui EKRE-t võrdselt 14 protsenti küsitletutest, selgub uuringufirma TNS Emor BNS-i tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringust. 

Kõige populaarsem partei oli märtsis 25 protsendiga riigikogu opositsiooni suurim partei Keskerakond, koalitsiooni juhtivat Reformierakonda toetas 23, opositsiooni kuuluvat Vabaerakonda 15 ning valitsusliitu kuuluvat Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) 6 protsenti küsitletutest.

Keskerakonna toetus on kasvanud võrreldes veebruariga kolm protsendipunkti, Reformierakonna ja EKRE toetus toetus ühe protsendipunkti. IRL-i toetus võrreldes veebruariga ei muutunud, Vabaerakond kaotas toetust ühe ja SDE kahe protsendipunkti võrra.

Valitsuskoalitsiooni toetus on võrreldes veebruariga langenud ühe protsendipunkti võrra 43 protsendile.

EKRE aseesimehe Martin Helme sõnul on erakonna edua taga visa töö.

“Selle taga on visa töö nii organisatsiooni kui teemadega, hoolimata sellest, et meie suhtes on palju vaenulikku seisukohavõtte,” kommenteeris Helme BNS-ile EKRE toetuse tõusu ühe protsendipunkti võrra võrreldes veebruariga. “Inimesed näevad meie seisukohavõtte ja samastuvad nendega, teisisõnu, me tegeleme inimestele korda minevate asjadega ja neile korda minevas võtmes.”

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama