Justiitsminister Urmas Reinsalu umbusaldusega ühinemata jätnud sotsiaaldemokraatide põhjendus, justkui ei kõlbaks neil Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ühtmoodi hääletada, näitab nende erakordset silmakirjalikkust ja kahepalgelisust, leiab EKRE aseesimees Henn Põlluaas.

“Sotside argumentatsioon näitab, et sisuliselt on neil Reinsalu väljaütlemistest ja naistevastasest vägivallast ükskõik,” ütles Põlluaas. “Tegemist on sotsidele omase oportunismiga. Ainus soov on vastanduda iga hinna eest rahvuskonservatiividega. Kas siis, kui EKRE saadikud ei oleks umbusaldamisele allkirju andnud, oleksid sotsid ebasobiva sõnakasutusega esinenud justiitsministrit umbusaldanud?”

Põlluaas sõnas, et EKRE on alati hukka mõistnud igasuguse nii naiste-, meeste- kui lastevastase vägivalla. “Oleme seda erakonnana, kus on naisi rohkem kui mehi, ühemõtteliselt kinnitanud. Istanbuli konventsiooni ei toetanud me seepärast, et selles on lisaks mitmetele mõistlikele punktidele ka hulk meie jaoks vastuvõetamatuid põhimõtteid. Kogu konventsioonis käsitletav naistevastase vägivalla temaatika reguleeriti Eesti seadusandluses juba enne Istanbuli konventsiooni vastuvõtmist. Eesti seadusandlusesse sisse viidud regulatsioone toetas EKRE täiel määral,” rääkis ta.

Põlluaasa sõnul eitab Istanbuli konventsioon muu hulgas eluslooduse bioloogilist paratamatust, et inimesed sünnivad meesteks ja naisteks ning lubab inimesel endal otsustada, kumb ta soovib olla. “Tal võivad küll olla mehe sugutunnused, aga kui ta tunneb, et ta on naine, siis konventsiooni järgi tuleks seda tunnustada. Konventsioonis on otse öeldud, et traditsioonilised soorollid on naistevastane vägivald ja nõuab sooneutraalsuse põhimõtete sisseviimist koolide ja lasteaedade õppekavadesse,” rääkis ta.

“Istanbuli konventsioon võib ühtlasi muutuda omamoodi migratsioonipumbaks, sest naine, kes kuskil islamiriigis või Aafrikas väidab end olevat langenud diskrimineerimise või ahistamise ohvriks, võib iga hetk nõuda Eestilt enda vastuvõtmist ja pagulasstaatuse andmist,“ rääkis EKRE aseesimees.

“Reinsalu sobimatule sõnakasutusele lisaks on EKRE-l ka muid sisulisi etteheiteid. Me käsitleme umbusaldust justiitsministrile umbusaldusena kogu Jüri Ratase vasakvalitsusele,“ ütles Põlluaas.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama