Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas leiab om FB postituses, et Vabaerakond tegi pärast koalitsioonist välja jäämist enda hoiakutes kannapöörde.

“Eile kiideti uue koalitsiooni kavad suurepärasteks ja väideti, et suur osa neist on vabakate programmist, täna ei kõlba need mitte kuskile,” kirjutas Põlluaas sotsiaalmeedias Vabaerakonna meelemuutusest valitsusliidu suhtes. “Ometi pole ei koalitsioon ega nende kavad muutunud, muutunud on vaid see, et Vabaerakonda punti ei hoolita.”

“See näitab veelkord, et põhimõtted ja seisukohad ei maksa midagi, maksab vaid võimuhimu ja soov pirukast osa saada. Nüüd kui pihud tühjad, ollakse vihased ja kättemaksuhimulised,” märgib Põlluaas. “Naljakas on siinjuures, et isegi vanad kalad, Isamaast pärit Herkel, Ammas ja Adams ei saanud aru, et keegi neid tõsiselt ei võtnud, kuigi kuluaarides räägiti uue võimuliidu liikmete poolt üsna avatult, et Vabaerakonda ei saa ju erakonnana ja partneritena arvesse võtta, sest neil puuduvad ühtsed ja selged seisukohad – kokkulepped nendega ei pea ja igaüks neist hääletab nagu jumal juhatab. Mis kasu sellisest koalitsioonipartnerist oleks.”

“Aga ju siis lootus võimu juurde pääseda oli liialt pimestav või ollakse juba liialt resigneerunud, et toimuvast aru saada,” märgib Põlluaas, kelle hinnangul on Vabaerakonna retoorikamuutus piinlik.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama