Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadik Riigikogu väliskomisjonis Henn Põlluaas kritiseeris neljapäeval parlamendis esinenud välisminister Marina Kaljuranda, leides, et Eestil puudub rahvuslikest huvidest lähtuv välispoliitika.

“Me ei kuulnud kordagi kahte sõna: “rahvuslikud huvid”. Võib-olla Kaljuranna arvates meil ei olegi neid. Ettekandest jäi mulje, et Eestil oma iseseisvad välispoliitilised huvid puuduvad,” ütles Põlluaas.

Tema sõnul sai Kaljuranna kõnes kuulda palju Euroopa Liidu eesmärkidest, solidaarsusest ja liberaalsest väärtussüsteemist.

“Ent kas meil on solidaarsuse juures ikkagi ka mingisuguseid oma arvamusi, oma seisukohti, nägemusi sellest, milline on see liberaalne väärtussüsteem, mille me peaksime tingimusteta omaks võtma? Kas see tähendab seda, et me peame hülgama kõik senised väärtussüsteemid? Kas me peame hülgama perekonnaväärtused, rahvusriikluse?“ küsis Põlluaas.

„Kaljurand väide, et massimigratsioonist rääkijad eksivad või eksitavad inimesi, on skandaalne ja näitab seda, et roosad multikulti-prillid takistavad välisministril Euroopas toimuvaid protsesse selge pilguga nägemast. Euroopasse võib sel aastal saabuda üle kahe miljoni Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika immigrandi ehk poole rohkem kui mullu,“ ütles EKRE saadik.

Põlluaasa sõnul tundubki Eesti praegune välispoliitika olevat Euroopa Liidu peavooluga kaasaujumine ja oma rahvuslike huvidega mittearvestamine.

„Peale piirilepingu ja okupatsioonikahjudest loobumise – ja ma ei tea, millele tänane valitsus oma allkirja annaks – on küsimus selles, kas me tahame ise otsustada oma asjade üle, olla peremees omaenda kodumaal, määrata oma rahva ja riigi tulevikku. Või tahame olla kuulekad kaasajooksjad, käsutäitjad, teiste riikide ja rahvaste huvide elluviijad. Mina eelistan olla peremees omaenda kodumaal ja ma olen kindel, et seda eelistab ka terve Eesti rahvas,“ ütles Põlluaas, kes on EKRE fraktsiooni aseesimees.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama