Kuigi EKRE oli oma nimekirjaga Hiiumaal väljas juba mullu septembris toimunud kohalikel valimistel, loodi Hiiumaa osakond ametlikult alles reedel, 16. märtsil 2018, Kärdlas. Koosolekul said osaleda seitse kohalikku EKRE liiget, mis tagas otsustusvõimelise kvoorumi.

Hiiumaa osakonna esimeheks valiti Aivo Saar, aseesimeesteks Paap Kõlar ja Agnes Pulk. Kuigi ükski neist ei ole põline hiidlane, läheb Hiiumaa areng ja käekäik neile kõigile väga korda.

„Hiiumaa vajab inimesi, kes ei räägi pidevalt sellest, miks me midagi teha ei saa, vaid kes otsivad aktiivselt võimalusi ja lahendusi, kuidas saare elanike jaoks elu reaalselt paremaks muuta,“ rääkis esimees Aivo Saar.

Agnes Pulk lisas, et temale lähevad väga korda EKRE pereväärtused ja ettepanekud sotsiaalhoolekande arendamiseks ning julgus seista Eesti rahva eest, samal ajal kui paljud teised erakonnad Eesti rahvast rumalaks ja tagurlikuks peavad või lausa oma rahvast häbenevad.  „EKRE on minu jaoks praegu ainus erakond, kes ei räägi musta valgeks ega valget mustaks. Tegelikult on EKRE ka ainus erakond, kes üldse moraalsetel ja igipõliste väärtustega seotud teemadel sõna julgeb võtta,“ nentis Pulk.

Aseesimees Paap Kõlari sõnul valmistub EKRE Hiiumaa osakond ka aktiivselt 2019. aastal toimuvateks Riigikogu valimisteks. „Näen reaalset võimalust tõsta EKRE valitsuserakonnaks, et tekiks võimalus positiivseteks muutusteks. Kuigi viimastel aastatel on seniste võimuerakondade tegevuse tulemusena toimunud tohutu allakäik, pole veel hilja olukorda päästa ja selleks on terve rida huvitavaid võimalusi,” sõnas Kõlar.  Kõlar osaleb jõudu mööda EKRE kultuuri-, haridus- ja sotsiaaltoimkonnas ning seisab hea selle eest, et EKRE liikmetel oleks võimalik koosolekutel osaleda ka interneti vahendusel. „Oleme siis e-riik või ei ole? Kõigil ei ole alati võimalik Tallinnasse kohale sõita, et oma mõtteid ja ideid jagada ning valdkondade arendamisel kaasa rääkida. Läbi interneti osalemine annab aga paljudele liikumispuudega inimestele või näiteks väikelastega emadele võimaluse olla aktiivne erakonna liige, olla kaasatud ja kuulatud,“ sõnas Kõlar.

EKRE Hiiumaa osakond plaanib peatselt alustada ka nn väärtuskohvikutega Hiiumaa eri piirkondades, kuhu on oodatud kõik Hiiumaa inimesed, kes valutavad südant Eestimaal toimuva pärast ja soovivad väärtuste teemal kaasa mõelda ning konkreetsete heade tegude ja plaanideni jõuda. Kohtumistele on oodata ka erakonna riigikoguliikmetest külalisi.

Fotol: EKRE Hiiumaa osakonna uus juht Aivo Saar

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama