Neljapäeval, 23. augusti kell 18 toimub Tallinnas Hirvepargis miiting “Hirvepark 2018: Eesti rahvas – võimatu missioon?“, et tähistada legendaarse miitingu 31. aastapäeva ning arutleda eestluse tuleviku üle.

Teiste seas võtavad sõna Mart Helme, Henn Põlluaas, Ruuben Kaalep, Urmas Espenberg, Georg Kirsberg ja Tiit Madisson, arutledes teemadel, kas ja kui, siis kuidas jääb eesti rahvas 21. sajandil püsima. Üritus lõppeb kontserdiga.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnul võib Hirvepargi legendaarset miitingut pidada taasiseseisvumise avapauguks.

„Tuletagem meelde, et 1987. aasta 23. augusti miiting oli toonases ENSV-s esimene suur omaalgatuslik rahvuslik-poliitiline meeleavaldus üle poole sajandi. Hirvepargis ei nõutud veel otsesõnu Eesti Vabariigi taastamist, vaid MRP salaprotokollide avalikustamist, kuid miiting valmistas ette Eesti Vabariigi taastamist 20. augustil 1991. aastal,“ ütles Helme.

„Teisalt ei tule me neljapäeval kaugeltki ainult mälestama, sest tänasel päeval oleme olukorras, kus eestlased kaotavad päevast päeva usku sellesse, et Eesti riik on nende ja nende laste tuleviku ja eneseteostuse iseenesest mõistetav keskkond. Valitsus on tööjõu vajaduse sildi all asunud avama Eestit uuele massilisele sisserändele ning üha enam loovutatakse suveräänsust käsumajandust harrastavale Euroopa Liidule.“

Helme sõnul arutletakse neljapäeva õhtul Hirvepargis teemadel, kas Eesti rahvusriigi püsimine on 21. sajandil võimatu või siiski teostatav missioon. „Küsime, kas Eesti ja Euroopa on määratud hääbuma ja kas siin võtavad koha sisse võõrad rahvad, kellel on mujal kitsaks jäänud? Või sõltub nii meie kui ka teiste Euroopa väikerahvaste püsimajäämine rahvaste endi tahtest?“

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama