Eelmisel  nädalavahetusel valis EKRE Ida-Virumaa ringkond endale uue juhatuse, esimehe ja aseesimehed ning ringkonna delegaadid erakonna kongressile. Erakond täienes uute liikmetega ja uutele Riigikogu valimistele kavatsetakse vastu astuda veelgi aktiivsemalt, kaitsmaks ka riiklikul tasemel eestluse hoidmist Eesti ühes enamvenestunud piirkonnas.

Kohal oli 17 inimest, nende hulgas 5 külalist, hääleõiguslikke osalejaid oli 12. Koosoleku algul võttis sõna erakonna esimees Mart Helme, kes andis väikese ülevaate olukorrast riigis. Sõna sai ka erakonna liige Raio Dello, kes tõstatas metsateema ja algatas väikese arutelu. 

Hääletuse tulemusena valiti Ida-Virumaa ringkonna esimeheks Madis Toom ning aseesimeesteks Kalev Prits ja Andrus Zahharov, kes kõik said 12 häält. Ida-Virumaa ringkonna viieliikmelisse juhatusse valiti ka Arvo Aller ja Tiit Raud. 

Koosolekul tehti ka ettepanek alustada kongressi delegaatide nimekirja kokkupanemisega, soovijad said oma nime kirja panna. Uus juhatus võttis vastu ka neli uut liiget.

EKRE esimees Mart Helme nentis, et eestlaste arv maakonnas on langenud 16 protsendile ja kuna muukeelne rahvas toetab valdavalt Keskerakonda, siis peavad rahvuskonservatiivid koondama eestlased enda selja taha. “Meil on Ida-Virumaal eestluse hoidmise missioon,” kinnitas ta.  

Fotol: EKRE fraktsioon külas VKG Grupil Kohtal -Järvel 30.05.2017

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama