PRESSITEADE

6. juuni 2017

Jaak Madison: asendusemaduse seadustamine Eestis tooks inimkaubanduse

Surrogaatemaduse ehk asedusemaduse pooldajatel võivad olla head kavatsused, kuid sisuliselt on tegemist inimkaubandusega, ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.

„Asendusemadus on keelustatud enamikus lääneriikides. Levinud on see näiteks kõrge korruptsioonitasemega riikides nagu Ukraina, Venemaa ja India,“ märgib Madison.

„Ukrainas teenib asendusemadusteenust pakkuv kliinik iga lapse kohta keskmiselt 20 000 dollarit ning surrogaatema umbes 10 000 dollarit. Suur osa antud kliinikute klientidest on samasoolised paarid. Samuti näitavad uuringud, et surrogaatemadus põhjustab asendusemadele pöördumatuid psüühilisi kahjustusi.“

Madison juhib tähelepanu, et ka Euroopa Parlament on hukka mõistnud surrogaatluse praktika, mis õõnestab naise inimväärikust, kuivõrd tema keha koheldakse kaubana.

„Möödunud aastal oli ka Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee sotsiaalkomisjoni menetluses raport, mis oleks soovitanud riikidel reguleerida asendusemandust, kuid see hääletati menetlusest välja. Ka mina hääletasin raporti vastu, sest vastuargumendid on kaalukamad.“

Kahtlemata tuleb Madisoni sõnul pidada arutelusid rahvastiku juurdekasvu soodustavate meetmete üle, aga inimkaubanduse seadustamist ei tohi lubada,“ ütles Madison.

Asendusemaduse seadustamise küsimusi arutas 5. juuni avalikul istungil Riigikogu probleemkomisjon rahvastikukriisi lahendamiseks.

Lisainfo:

Jaak Madison
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees
Tel 5817 1349

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama