Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) saadik ja Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) aseesimees Jaak Madison tunnustas Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuski üleskutset migratsioonikvootidest loobumiseks.

“Euroopa Komisjon on järjepidevalt tegelenud liikmesriikidest ülesõitmisega ja ühenduse föderaliseerimisega. Donald Tusk võttis viimaks julguse rindu ja protestis selle plaani vastu avalikult,” sõnas Madison pressiesindaja teatel.

Madisoni hinnangul on Euroopa Komisjon oma poliitikas kahepalgeline. “Alguses kiidetakse Tuski kui tublit “eurooplast”, kuid kui ta julgeb midagi teisiti arvata, lüüakse ta aplombiga risti, justkui ei olekski ta Euroopa-meelne. Selline tegutsemine on ülekohtune,” sõnas ta.

“Eesti valitsus peab olema ühte meelt Poola ja Ungariga ning väljendama vastuseisu kvootidele, millest 2015. aastal veel räägiti kui vabatahtlikust abistamisest,” lausus EKRE saadikust ELAK-i asejuht.

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk tegi avalduse, kus kutsus üles loobuma migratsioonikvootidest, kuna need ei ole toiminud ja lõhuvad Euroopa Liitu. Tuski arvamusavaldus tõi kaasa Itaalia, Kreeka ja Euroopa Komisjoni rändevoliniku kriitika.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama