Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison peab halvaks üllatuseks Euroopa Komisjoni täna tutvustatud ideed luua Euroopa Valuutafond ja Euroopa majandus- ja rahandusministri ametikoht.

Madisoni sõnul säilis veel viimase hetkeni ootus, et Euroopa Komisjon peatab ühenduse liikumise liitriigi suunas, ent värske reformikava näitab vastupidist.

“Euroopa Komisjon on võtnud Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni ideedest tuld ja soovib viia kogu Euroopa Liidu fiskaalpoliitika ühtse kontrolli alla. Ühtse rahandusministri määramine ja Valuutafondi loomine kõneleb unistusest kopeerida Ameerika Ühendriike, kuid selle hinnaks on Euroopa Liidu lõhkumine,” ütles Madison.

Madison lisas, et Komisjoni reformikava läheb vastuollu paljude liikmesriikide põhiseadusega ega ole kooskõlas ka Eesti rahvalt 2003. aasta referendumil saadud mandaadiga.

“Euroopa Komisjoni plaan kutsub paratamatult esile uued referendumid Euroopas ja tõenäoliselt ka Eestis. Meie ei lepi Euroopa föderaliseerumisega, ammugi mitte olukorras, kus sellele puudub rahva heakskiit.”

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama