Jaak Madison osales täna Riigikogu Euroopa asjade komisjoni aseesimehena Chisinaus toimuval Moldova ja Euroopa Liidu integratsiooni-teemalisel foorumil.

Madison osales paneeldiskussioonil, kus keskenduti Moldova ja Euroopa Liidu vahel sõlmitud assotsiatsioonilepingule ning Moldova koostööle Euroopa riikidega.

„Reformide elluviimine Moldovas ei ole kerge. Pole saladus, et Moldova arengu suurim pidur on olnud korruptsioon, eriti korruptsioon poliitilises süsteemis. Valdavalt on see peamine põhjus, mis vähendab riigi usaldusväärsust ning koostöövõimalust assotsiatsioonileppe raames,“ ütles Madison.

„Ühiskonna tugevuse näitajaks on rahva usaldus avaliku võimu ja institutsioonide vastu. Näiteks ainult 31% moldovlastest usaldavad politseid ja see on indikaator, et usaldus avaliku võimu vastu on väga nõrk. Usaldamatuse õhkkonnas on reformide vajalikkust rahvake väga raske selgitada. Samas näitab positiivset suunamuutust see, et aastatel 2014 – 2015 jõudis kohtusse 531 korruptsioonijuhtumit.“

Madison märkis, et usub konservatiivina riikide vabadusse määrata oma tulevikku vastavalt oma soovidele. 

“Ka Moldoval on valida, kas jätkata vanal rajal, kus väikene osa ühiskonnast on rahul, kuid enamus on kaotanud lootuse oma riigi arengusse, või minna vastu rasketele reformidele, mis tekitavad korruptantides viha, kuid loovad riigile ja rahvale uue tulevikuperspektiivi. Loodan, et Moldova jätkab reforme teekonda ja suudab areneda veelgi jõudsamalt kui seni.”

Jaak Madison kohtus Moldova parlamendis ka Moldova-Eesti parlamendigrupi esimehega.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama