Täna avaldati kuluhüvitiste tabel, millest saab lugeda välja tehtud kulutused iga fraktsiooni ja parlamendiliikme kohta.

Teatavasti esitas Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon 2015. aastal seaduseelnõu, et kuluhüvitised kaotada, kuid paraku valitsuserakonnad meie algatusega kaasa ei tulnud.

Oleks kuluhüvitised kaotatud, oleks kõik erakonnad poliitika tegemisel võrdses seisus. Nüüd on aga kosta hõikeid stiilis, et “ise tahtsite hüvitised kaotada, aga nüüd muudkui kulutate”.

Kasutame neid seepärast, et riigikogu liikmetel ja erakondadel peavad olema võrdsed võimalused poliitilise töö tegemiseks, teavituseks, kohtumisteks ja kampaaniateks.

Kusjuures ei saa jätta mainimata, et EKRE fraktsioon on praegu ainus fraktsioon, kes loobus kuluhüvitiste kasutamisest autoliisingu eest tasumisel. Ülejäänud riigikogu fraktsioonid eiravad Eesti Maksumaksjate Liidu tungivat soovitust kuluhüvitisi autoliisinguks mitte kasutada.

Kui aga konservatiivid ainsa fraktsioonina loobuksid kuluhüvitistest täielikult ning võimuparteid jätkavad samal kursil, siis on tegu ebavõrdse poliitilise konkurentsiga.

Veelgi enam, ega kulutamata jääv summa ei läheks riigieelarvest mujale reale – näiteks koolitoidu toetamiseks -, vaid jääks eelarves ülejäägiks ning läheks uuesti samale eelarvereale järgmiseks aastaks ning jõuaks näiteks Reformierakonna või Keskerakonna tasku.

Seega, enne kui võimuparteid kuluhüvitiste kaotamise plaaniga kaasa ei tule, on mõistlikum kulutada see raha poliitiliseks tööks ja konservatiivse maailmavaate levitamiseks. Oleme koos Vabaerakonnaga tegelikult kaks kõige vähem kuluhüvitisi kasutavat erakonda.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama