Tartu Rahu Põlistamise Seltsi, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnna ja Põllumeestekogu-Vabaduspartei eestvedamisel toimus 2. veebruari pärastlõunal pidulik Tartu Rahu Tõrvikurongkäik. Kell 17.00 koguneti Jaan Poska Gümnaasiumi juurde ja seejärel liiguti läbi linna Raekoja platsile, kus peeti tuliseid kõnesid.

Tõrvikurongkäiguga peeti meeles kangelastegu Eesti riigi loomisel, millega sai hakkama Jaan Poska ja teised patriootlikud diplomaadid. Rongkäigul osales hinnanguliselt 200 inimest ja see toimus ülevas meeleolus. Rivi ees liikusid toredad trummitüdrukud ja neile järgnesid rongkäigulised.

Rongkäik lõppes Tartu Raekoja platsil linnavalitsuse ees, kus peeti tõrvikute valguses kõnekoosolekut. Sõna võtsid Jaak Madison, Rein Koch, Kalev Essenson, Anti Poolamets, Indrek Särg.

Madison rõhutas oma kõnes, et vabadus on erakordne väärtus, mida on raske saavutada, kuid kerge kaotada. “Ka praeguse uue piirilepingu tegemise protsess näitab paljude allaheitlike ja Venemaa ees kummardavate “riigimeeste” nagu Urmas Paet ja Marina Kaljurand olemasolu, millega visataks Tartu rahu nurka. Jaan Poska ning teised kangelased olid aga sirgeselgsed ja vankumatud ning ainult selline vaim aitab Eestit hoida ka järgnevad sajandid.”

Korraldajad jäid üritusega rahule. Järgmine võimalus tõrvikumarsiks tuleb juba üsna pea, nimelt Tallinnas 24. veebruaril. Vabariigi 99. aastapäeva auks korraldatava piduliku rongkäigu peakorraldaks on EKRE Noortekogu Sinine Äratus.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama