Jaak Valge ja Leo Kunnas esitlevad teisipäeval, 29. jaanuaril kell 13 Tallinnas Radisson Blu Sky hotelli konverentsikeskuses Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohti riigi valitsemise ümberkorraldamiseks.

„Eesti põhiseaduse esimese punkti kohaselt on Eesti iseseisev ja sõltumatu demokraatlik vabariik, kus kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas. EKRE tahab anda sellele sättele tegeliku sisu,“ ütles Jaak Valge.

„Viimasel kahekümnel aastal on Eesti riik põhiseaduse esimeses paragrahvis sisalduvast põhimõttest eemaldunud, sest üha suurem võim Eesti kodanike üle koondub Euroopa Liidu institutsioonidele. Rahvusriikide poliitikat suunavad rahvusvahelised ja hargmaised suurkorporatsioonid, kelle poliitikat Eesti kodanikud mõjutada ei saa. Konflikt globalistliku ideoloogia ning rahvusluse ideoloogia vahel on teravnemas.“

Valge sõnul võib poliitiline vastasseis leida lahenduse ainult autentse demokraatia edendamise ja rakendamise kaudu. „EKRE tahab kodanikkonnale anda juurde olulisi instrumente poliitiliste otsuste tegemiseks,“ märkis Valge.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama