Eesti kauaaegne teleajakirjanik ja praegune Kaitseliidu ametnik Urmas Reitelmann liitus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga ja kandideerib sügisel Tallinna linnavolikokku.

„Olen ilmavaatelt konservatiiv ja niinimetatud rukkilillepurune rahvuslus on mulle oluline, pidagu mõni vasakäärmuslane seda düstoopiaks või mitte. EKRE on tänasel päeval ainus selgelt rahvuslik erakond Eestis, mistõttu valik on iseenesestmõistetav,“ ütles Reitelmann.

Reitelmann soovib poliitikas hea seista selle eest, et Eesti jääks eestlaste nägu. „Viimastel aastatel oleme eestlaste nägu kaotamas ning järjest sagedamini taban end deja-vu-võrdlustelt vene okupatsiooniajaga. Meie eesmärk peab olema Eesti ja Euroopa, kus on inimväärne ja mõnus eestlastel ja teistel kultuurrahvastel, kus keegi ei ütle meile, millise direktiivi järgi me enda elu painutama peame või milline on selle poolaasta pagulaskvoot.“

Tallinnas tuleb Reitelmanni sõnul probleeme lahendama sisuliselt ning selleks peavad poliitikud rohkem kuulama spetsialistide nõu.
„Autouputust ei leevenda parkimistasude tõstmine, vaid ühistranspordi arendamine. Arulage on renoveerida linnahall konverentsikeskuseks, kui Tallinnasse ei saa otse lennata enamikust Euroopa pealinnadest. Jabur on läbi suruda Reidi tee projekti eelmise sajandi liiklusskeeme kasutades. Kui ise ei oska, tuleb küsida asjatundjatelt. Seda tuleb sagedamini teha nii Tallinnas kui Eesti riigis.“

Samuti peab Reitelmann oluliseks linnavalitsuse puhastamist korruptsioonist. „Linnavalitsus on elanike jaoks ja maksuraha kasutamise eesmärk peab olema korras tänavad, lastehoid, haridus, sujuv liikluskorraldus, kultuur,“ ütles Reitelmann.

Urmas Reitelmann töötab Kaitseliidu peastaabis. Varem on ta töötanud ETV-s (1981–1991 diktor ja saatejuht), TV1-s ja TV3-s uudistejuhi ja produtsendina. Ta on olnud telesarjade V.E.R.I., Waba Riik, Kired ja Hõbelõvid produtsent.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama