Väliskaubanduse ja IT-minister Kert Kingo arutas Argentina innovatsiooniministri Andrés Ibarraga digikoostööd, Argentina minister kutsus Eestit avatud valitsemise partnerluse algatuse kaasjuhiks.

Kingo ja Argentina innovatsiooniminister arutasid Kanadas Ottawas aset leidnud kohtumisel koostööd digivallas, Ibarra kinnitusel on Argentiina väga huvitatud konkreetsest digikoostöö kokkuleppest Eestiga, edastas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Argentina minister tegi Eestile ettepaneku asuda avatud valitsemise partnerluse algatuse kaasjuhiks, tema sõnul võimaldaks algatus Eestile võimaluse laiemalt tutvustada oma saavutusi e-riigi vallas.

„Argentina tegeleb praegu protseduuride loomisega e-dokumentide, digiallkirjade ja näotuvastuse laialdasemaks kasutuseks ning samaaegselt viib läbi kaasavat õigusreformi, mille üheks osaks on ka inimeste informatsiooni saamise õiguste laiendamine. Eesti suhtes on huvi just e-lahenduste vastu, mida Argentina soovib kasutusele võtta, et keerulise geograafiaga riigis raskesti ligipääsetavates kohtades anda inimestele paremad võimalused riigiga ja kogu maailmaga suhtlemiseks,“ sõnas Kingo

Kingo kohtub neljapäeval ka Gruusia delegatsiooniga. Gruusia on partnerluse juhtkomitee liige ning korraldas kaasjuhina sama üritust 2018. aastal.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama