Keskerakonna esimees Jüri Ratas, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ning Isamaa esimees Helir Valdor Seeder allkirjastasid esmaspäeval võimuliidu leppe.

EKRE esimees Mart Helme tänas Jüri Ratast, kes juhtis Helme kinnitusel võimuliidu läbirääkimisi väga paindlikult, kui ka järjekindlalt. “Läbirääkimised olid mitmel korral katkemise veerel, kuid tänu Ratasele seda ei juhtunud,” märkis Helme.

Tema sõnul oli ka Isamaa liidril Helir Valdor Seederil suur panus, et võimuliidu lepe sündis. “Oleme leppega rahul ja see on hoolimata oponentide kriitikast ambitsioonikas leping, mitte stagnatsiooni lepe. Sellist lepingut pole Eestil olnud juba päris ammu. Sõbrad, visake kõrvale eelarvamused, lugege seda lepingut ja mõelge nende pikkade sihtide peale, mis leppes on sätestatud,” märkis Helme.

Mart Helme tõi esile, et koalitsioonileppest jookseb korduvalt läbi sõna “sidusus”. “Me näeme, et Eesti on selgelt tasakaalust väljas Tallinna suunas,” märkis Helme, rõhutades, et “sidususe asja” tuleb edasi ajada. “See pole ainult tasuvuse teema, see on inimeste elukvaliteedi ja tasakaalustatud regionaalse arengu teema. Riik peab leidma vahendeid, et hoida tööhõivet ja elu kvaliteeti,” märkis Helme.

Ta tõstis esile ka rahvaalgatuste elavdamise teema. Helme sõnul mõistab EKRE, et selle lõplikuks rakendamiseks kulub rohkem kui neli aastat, kuid see on kvalitatiivne muutus Eesti poliitikas, millele nüüd on alus pandud.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama