Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa juhid ütlesid kolmapäeva 20.03 õhtul Tallinnas Stenbocki maja ees ajakirjanikele, et koalitsioonikõnelused jätkuvad esmaspäeval 25.03.

“Arutelud on olnud väga tehnilised ja üldse mitte seksikad,” ütles EKRE esimees Mart Helme: “Me jätkame neid läbirääkimisi järgmisel nädalal,” ütles Helme ning kinnitas, et paus ei tähenda läbirääkimiste ja töö katkemist, kuna osapooltel on vaja täita ka muid riiklikke kohustusi nii välismaal kui ka erakondade siseselt.

Teisipäeval räägiti digitaalmajandusest, e-riigist ja IT-lahendustest. Kolmapäeval arutasid võimaliku koalitsiooni osalised keskkonnateemasid ja energeetikaküsimusi.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas märkis, et loodav koalitsioon peab oluliseks, et digiühiskonna arendamisega tuleb edasi minna ning oluline on rahvusvahelist koostöö selles vallas.  “Kindlasti on see võimalus teha suur samm edasi tervishoiuvaldkonnas,” rääkis Ratas viidates personaalmeditsiinile.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seederi sõnul ei ole ministriportfellide jaotamist veel arutatud:  “See ei ole tuline teema, see on teema, mis on järgmistel päevadel arutelu laual, otsust pole langetatud. Ma usun, et erimeelsused ei ole väga suured. Kui keegi küsib, et kas e-valimised jäävad ära või tühistatakse, siis seda kindlasti ei juhtu,” rääkis Seeder. Samuti tuleb tema sõnul uuesti arutlusele pensioni teine sammas.  Paljude aruteludega jätkatakse uuel nädalal.

Samas pole välistatud teatud kompromissid, nagu see, et e-valimistele tuleb anda juurde läbipaistvust, kontrollitavust ja usaldusäärsust või see kas üks või teine asi vääriks rahvahääletusele panekut.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama