Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa koalitsioonikõneluste teemadeks on teisipäeval keskkond, energeetika ja transport.

Lisaks arutavad võimalikud koalitsioonipartnerid ka kodanikuühiskonna, e-riigi ja uute tehnoloogiatega seonduvaid küsimusi.

Esmaspäeval 18.03 jätkusid võimaliku koalitsiooni läbirääkimised majandusteemadega ning vältasid need hiliste õhtutundideni. Esmaspäeva õhtul jooksva päeva läbirääkimiste kohta osapooled kommentaare ei andnud.

Välis- ja julgeolekupoliitika plokist sai valija möödunud teisipäeval kinnituse, et Eesti jääb Euroopa Liitu ja NATO-sse. Päev hiljem saavutati maaelu plokis konsensus toetada maaelu ja eesti põllumehi.

Laupäeval arutasid läbirääkijad siseturvalisuse teemasid. Olulist tähelepanu pöörati piiri tugevdamisele ning kohalike korrakaitseüksuste ja vabatahtlike suuremale kaasamisele siseturvalisuse tagamiseks. Piirivalveküsimustes lepiti kokku selles, et luuakse eraldi eelarvega piirivalve struktuuriüksus politsei- ja piirivalveametis, samuti tõhustatakse piirivalvuri õppesuunda sisekaitseakadeemias.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama