Kõige lojaalsemad valijad on Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal (EKRE), selgus Turu-uuringute aktsiaseltsi poolt detsembri keskel korraldatud Euroopa Parlamendi teemalisest arvamusuuringust.

Kui praegu toimuksid riigikogu valimised, siis annaks 100 protsenti Euroopa Parlamendi valimistel EKRE poolt hääletanutest ka nüüd oma hääle EKRE-le. Keskerakonna puhul on sama näitaja 86 protsenti ja Reformierakonna puhul 71 protsenti, selgus Euroopa Parlamendi saadiku, reformierakondlase Kaja Kallase tellitud uuringust.

Europarlamendi valimistel Keskerakonda toetanutest hääletaks praegu riigikogu valimistel viis protsenti EKRE, kolm protsenti sotsiaaldemokraatide (SDE), üks protsent Vabaerakonna või Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) poolt ja neli protsenti mõne üksikkandidaadi poolt. Muude erakondade või Reformierakonna poolt ei hääletaks ükski Keskerakonda toetanud valija.

Reformierakonda toetanutest annaks praegu oma hääle kaheksa protsenti kas Vabaerakonna või EKRE poolt, viis protsenti toetaks IRL-i, kolm protsenti SDE-d, kolm mõnd üksikkandidaati. Keskerakonda või mõnda muud erakonda ei toetaks ükski Reformierakonda valinud inimene.

Sotsiaaldemokraate toetanutest hääletaks praegu sama erakonna poolt 59 protsenti, 15 protsenti toetaks Vabaerakonda, 13 EKRE-t, viis protsenti Reformierakonda, kolm protsenti mõnda üksikkandidaati, kaks protsenti Keskerakonda, ja üks protsent kas IRL-i või mõnda muud erakonda.

Enim on toetust kaotanud IRL, kelle poolt Europarlamendi valimistel oma hääle andnutest teeks seda praegu toimuvatel Riigikogu valimistel ainult 46 protsenti. EKRE poolt hääletaks nüüd 24 protsenti, Vabaerakonna poolt 20 ja Reformierakonna poolt 11 protsenti IRL-i toetanud valijatest.

Viimased Euroopa Parlamendi valimised toimusid 2014. aasta kevadel

Turu-uuringute aktsiaselts korraldas avaliku arvamuse küsitluse Euroopa Parlamendi ja Eestist valitud Europarlamendi saadikute tegevuse teemal 10.- 20. detsembrini. Küsitlus viidi läbi Turu-uuringute AS veebipaneelil, lõppvalimisse jäi 1021 respondendi vastused. Uuringu veamäär jäi ühe kuni kolme protsendi piiresse.

UU/BNS

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama