Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

8.10.2015

Pressiteade

Konservatiivid ei ole rahul valitsuse migratsioonipoliitikaga

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond avaldab resoluutset protesti seoses valitsuse vassiva ja Eesti rahva huve ning julgeolekut mitte arvestava migratsioonipoliitika suhtes, mis planeerib riiki tuua suure hulga migrante, kelle tausta pole võimalik piisava täpsusega kontrollida.

Konservatiivid heidavad valitsusele ette nii pagulaste kvoodiarvu järsku tõstmist kui ka igasuguste pidurite kaotamist edasises migratsioonipoliitikas, kuigi selleks puudub nii Riigikogu kui ka rahva mandaat. Vastav otsus tuuakse Riigikogu Euroopa asjade komisjoni tagantjärele ja küsitluste järgi ei toeta ka 80% elanikkonnast võõraste meie elukeskkonda halvasti sobivate kultuuride ja uskude esindajate hoogsat vastuvõttu, kuigi ilmselgelt on näha et vastavad mudelid Euroopas ei toimi.

EKRE aseesimehe Martin Helme sõnul annavad vastavad otsused ära ka tuntava osa Eesti suveräänsusest, sest migratsioonkvootide otsuste langetamine Brüsselis just seda tähendabki.

Tegu on ka otsese vassimisega „Kuigi valitsus lubas 26.05. 2015 Euroopa Ülemkogus ja see oli kinnitatud ka Riigikogu Euroopa asjade komisjoni poolt, et Eesti võtab pagulasi vastu vaid vabatahtlikult ja vastavalt võimetele. Toona lepiti kokku 150 pagulase vastuvõtus, kuid nüüdseks on nende arv tõusnud juba 500le ning ilmselgelt pole seegi number lõplik, sest Eesti nõustus alalise pagulaste vastuvõtu mehhanismidega, erinevalt Slovakkiast, Tšehhist, Rumeeniast ja Ungarist“ nentis Helme

Konservatiivne Rahvaerakond kutsub kõiki, kes pole rahul valitsuse migratsioonipoliitikaga  tulema 14. oktoobril avaldama oma meelsust Toompeale Eesti sõjalise piirivalve taastamist pooldavale protestiüritusele. Samuti kutsub EKRE liituma oma massipetitsiooniga, mis kutsub üles rahvahääletusele, et säilitada Eesti senine konservatiivne migratsioonipoliitika.

Martin Helme

EKRE aseesimees

EKRE fraktsiooni esimees Riigikogus

Mob.53300002

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama