Konservatiivse Rahvaerakonna saadikute toetusel õnnestus Riigikogus viia järgmise lugemiseni eelnõu, et riik suurendaks koolilõuna rahastust.

Praegu on koolilõuna toetus, mis kohalikele omavalitsustele tagatakse, olnud viimased viis aastat 78 senti lapse kohta. Selle raha eest ei suudeta lapsele enam korralikku kõhutäit pakkuda. Nõnda maksabki puuduoleva osa mõnel pool omavalitsus, paljudes koolides aga lapsevanemad. Ent eesmärk on, et koolilõuna tuleks lapsele kätte tasuta.

Riigikogu opositsioonierakondade esitatud eelnõu kohaselt tuleb koolilõuna rahastust tõsta ühe euroni lapse kohta.

Täna toimunud esimesel lugemisel kavatses koalitsioon eelnõu menetlusest välja hääletada demagoogilise põhjendusega, et „eelnõus pakutud konstruktsioon ei ole koolilõunatoetuse suurendamiseks õiguslikult sobilik viis“. Sellist lauset kasutatakse järjepidevalt peaaegu kõigi opositsiooni eelnõude prügikasti saatmiseks.

Kuna paljud valitsuserakondade saadikud puudusid hääletuselt, siis jäid seekord hääled viiki – 38 : 38 ning eelnõu õnnestus saata järgmisele lugemisele.

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas juhib tähelepanu, et Eestis on 40 000 – 50 000 last, kes elavad äärmises vaesuses.

„Ilmselt on valitsusel tõesti kahju sellest mõnekümnest sendist iga lapse kohta, mis tagaks võimalikult paljudele sooja toidukorra päevas. Valitsus jagab raha Kreekale, valitsus pillub raha Türgile, raha leidub ka välismaiste pankade kriisifondide jaoks. On häbiväärne, et Eesti lapsi valitsus oluliseks ei pea,” ütles Põlluaas.

„Pole kahtlust, et eelnõu järgmisel lugemisel mobiliseerivad reformarid, sotsid ja IRL kogu oma kaardiväe, et meie laste olukorda paremaks tegev eelnõu maha hääletada. Ent Konservatiivne Rahvaerakond kavatseb anda koos ülejäänud opositsiooniga korraliku lahingu, et koalitsioonile mõistus pähe panna.“

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama