Täna 18.novembril kohtus Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon Riigikogus Eesti Gaasiliidu esindajatega. Gaasiliidu poolt olid kohal Teet Eelmere, Hardi Sui, Andrus Laur, Roman Bogdanovitš ja Tõnis Kukk.
Gaasiliit rääkis, et gaas on energeetikaportfelli lahutamatu osa. Eestisse saabuvast gaasist tuleb 82% Venemaalt ja 18% Leedust, tarneahelad mitmekesistuvad. Samas on Läti, Eesti ja Soome ainsad, kellel on maismaaühendused suure Vene gaasituruga. Gaasiliidu kinnitusel pole Vene pool seni hindadega manipuleerinud ega Eestit ka oluliselt survestanud.
Eesti tarbimisest moodustavad 15% kodutarbijad ja 85% tööstuslikud tarbijad. Gaas kasutatakse tarbimises 50%liselt ära, samas kui põlevkivi ja biokütuste puhul on see arv vaid 37%. Gaas on ka üks odavamaid elektri tootmise allikaid ja saastab vähe loodust.
Gaasiliit ootaks seaduseandjatelt võrdsete võimaluste loomist kõikidele energia- ja kütuseliikidele. Praegu see nii ei ole, näiteks soojuse tootmisel on jäme ots kaugkütte pakkujate käes, keda toetavad suured omavalitsused (eriti Tallinn, Tartu)
EKRE fraktsiooni liikmed nentsisid, et Eesti energeetikat peaks arendama proportsionaalselt ja arukalt, samuti peaks riigi energiaportfell olema mitmekesine ning maandama võimalikke riske ühe või teise allika ärakukkumisel ning drastiliste hinnakõikumiste puhul. Konservatiivid nõustusid, et gaasil on selles oma kindel koht. Tuleb kaasas käia uute suundumustega energiaturul, kuid ei saa panustada ainult ühe allika peale. Ka taastuvenergia kasutamisel tuleks olla mõistlik ja mitte selle nimel teha ebaotstarbekaid ja ülikalleid otsuseid.