Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon kohtus  25.novembril Riigikogu asespiikri Jüri Ratasega viimase initsiatiivil. Kohtumine leidis aset soojas ja asjalikus õhkkonnas.

Jüri Ratas jagas teavet Riigikogu juhatuse töö, riigikogu töö- ja kodukorra planeeritava uuendamise kohta. Samuti Riigikogu ajaveebi ja seadusandlike initsiatiivide kohta.

Jüri Ratas ütles, et Riigikogu juhatusel on kavas senisest rohkem arvestada Riigikogu väiksemate fraktsioonide huvidega. See puudutab nii rahalisi vahendeid kui ka kajastamist Riigikogu veebilehel. Lisaks on kõne all olnud väikeste fraktsioonide esindatuse küsimus Riigikogu komisjonide töös. Nii ei saa näiteks hetkel Konservatiivide ja Vabaerakonna fraktsioonid osaleda kõikide tähtsamate alaliste komisjonide töös. Selle all kannatab aga kogu demokraatlik seadusloome. Üheks väljapääsuks oleks võimaldada väikese fraktsiooni liikmetel osaleda kahe alalise komisjoni töös.

Konservatiivide fraktsiooni liikmed olid rahul Jüri Ratase senise tegevusega asespiikri ametikohal ja soovisid talle edu tema edasises ametialases töös.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama