Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liikmed Martin Helme ja Jaak Madison osalesid USA ühe vanima ja mainekama konservatiivse mõttekoja Heritage Foundation korraldatud kohtumisel julgeoleku-, välispoliitika ja Euroopa ning Balti asjade spetsialistidega.

Kohtumise peateemadeks oli Venemaa kasvav agressiivsus ja sõjaline oht oma naabritele ning NATO riikide võimekus ja poliitiline tahe sellelevastata.

Martin Helme sõnul oli tegemist ühega kohtumiste seeriast USA visiidi vältel, mille eesmärk on sõlmida otsekontakte Ameerika konservatiividega ja tagada Eesti huvide parim selgitamine meie suurimale NATO liitlasele.

Jaak Madisoni sõnul on äärmiselt vajalik tutvustada Eesti konservatiivide seisukohti USA-s ning suurendada omavahelist koostööd. „Kui praegune liberaalne valitsus pole piisavalt võimekas Eesti huvide kaitsel, peavad konservatiivid selle vea parandama,“ ütles Madison.

Oma visiidil USAsse 12-14. veebruaril, kohtusid Eesti rahvuskonservatiivide esindajad Helme ja Madison ka kohalike väliseestlastega. Kohtumine leidis aset New Yorgi Eesti Majas, kus arutati vastastikku huvipakkuvaid küsimusi.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama