Konservatiivse Rahvaerakonna liikmed asetasid täna Tallinnas võidusamba jalamile pärja Vabadussõjas võidelnute mälestuseks.

Pärja lindil seisab tekst: „Eesti rahvusriigi loojaid ja kaitsjaid mälestab Konservatiivne Rahvaerakond.“

Rahvaerakonna fraktsiooni liige Jaak Madison osutab, et täna 96 aastat tagasi kehtima hakanud ajaloolise relvarahuga panid Eesti kangelased aluse tugevale rahvusriigile ja Tartu rahulepingu sõlmimisele. „Me ei tohi seda unustada ja peame kaitsma Tartu rahu ja sellest tulenevat riigipiiri,” ütles Madison.

Madisoni sõnul ei pea Vabadussõjas langenute mälestust austama mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes. „Kui valitsuserakondade poliitikud kõnelevad pidulikel aastapäevadel vabaduse eest makstud kallist hinnast, aga samas kavatsevad algaval aastal ratifitseerida loovutusliku Eesti-Vene piirieppe, siis on tegemist kahepalgelisusega.“


Konservatiivne Rahvaerakond on loovutusliku Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimise vastu. Juhul, kui Riigikogu peaks piirilepingu siiski ratifitseerima, peavad rahvuskonservatiivid vajalikuks lisada lepingule preambul, milles sisaldub viide Tartu rahu kehtivusele ja Eesti Vabariigi õigusjärgsusele.

Fotol Jaak Madison, Melvin Ohtla, Triin Kuusk ja Ragnar Linnumäe.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama