Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon

5. november 2015

PRESSITEADE

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon soovib tuleval aasta eelarves põllumeeste siseriiklikeks üleminekutoetusteks 15 miljoni euro eraldamist ehk kolm korda rohkem, kui näeb ette koalitsioon.

“On selge, et eelarve on pingeline ja igal pool raha napib, aga põllumajandus on viimase paari aastakümne suurimas kriisis,” ütleb Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme.  Ta osutab, et Euroopa Liit lubaks oma põllumajandustootjatele maksta üleminekutoetusteks maksimaalselt  21,5 miljonit eurot, seevastu valitsuskoalitsioon tahab põllumajandussektorit toetada kõigest 4,6 miljoniga.

Konservatiivne Rahvaerakond lähtus riigieelarve parandusettepanekute tegemisel sellest, et mitte teha palju pisikesi kosmeetilisi muudatusi, vaid päästa üks Eesti riigi ja rahva jaoks nii oluline sektor. “Me hoolime Eesti maarahvast ja me kavatseme nende eest seista“, ütles Helme. “Kui koalitsioonipoliitikutele läheb vähegi korda Eesti maainimeste tulevik, siis peaksid nad võtma parandusettepanekuid arvesse.”

Parandusettepaneku katteallikad tulevad erinevatest valdkondadest. “Peaaegu kõigi ministeeriumide haldusalast oleme kärpinud kas investeeringuid või tegevuskulusid, mis võiks meie arvates väiksemad olla.”

Lisainfo:

Martin Helme,

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees, tel. 533 00002

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama