Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsioon soovib muuta Riigikogu kodu- ja töökorra seadust nii, et iga fraktsioon saaks õiguse määrata parlamendi kõikidesse komisjonidesse oma esindaja ning esitada suures saalis rohkem suulisi küsimusi.

„Väiksematel fraktsioonidel pole praeguse korra kohaselt võimalik kõikidesse komisjonidesse oma esindajaid saata ning see kahjustab õigusloome kvaliteeti. Sisuliselt sunnitakse väiksemaid fraktsioone valima, millises valdkonnas nad kaasa lüüa tahavad. Demokraatia ja parlamendi töö kvaliteedi huvides peaks kõigil fraktsioonidel olema igas alalises komisjonis vähemalt üks liige,“ ütles fraktsiooni esimees Martin Helme.

Teine muudatusettepank puudutab riigikogu saadiku õigust esitada suulisi küsimusi eelnõude ettekandjatele ning kõrgetele riigiametnikele nende ametisse nimetamisel või vabastamisel.

„Praegu on saadikul õigus esitada ainult üks küsimus, aga see ei taga võimalust olla piisavalt informeeritud esitlusel olevate teemade sisust, menetlemisest ja probleemidest,“ märkis Helme.

Konservatiivse Rahvaerakonna ettepaneku kohaselt peaks Riigikogu liikmel olema õigus ettekandjale esitada kuni viis suulist küsimust.

„Nii saab vähendada ka tõenäosust, et ministrid vastavad opositsiooniesindajate ainsale lisaküsimusele demagoogilise jamaga,“ ütles Helme.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama